Dzisiaj, około godziny 14:00, na trasie Rosochy – Lewino doszło do niebezpiecznego w skutkach wypadku drogowego. Kierujący samochodem osobowym marki Land Rover podczas manewru wyprzedzania samochodu ciężarowego nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, stracił panowanie nad pojazdem po czym uderzył z impetem w drzewo. Dwie osoby z trzech znajdują się w stanie ciężkim.

[galeria=5,prawa]Na miejsce natychmiast zadysponowano siły i środki z Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzepczu (SlRt Ford Transit oraz GBA Star 244), Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej z Wejherowa (SlRt Iveco, GCBA Mercedes Atego), karetki pogotowia ratunkowego oraz policję.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, iż dwójka poszkodowanych (nieprzytomni) – kierujący samochodem oraz pasażerka są zakleszczeni w pojeździe, natomiast trzecia osoba podróżująca tym samochodem wyszła z pojazdu o własnych siłach. Strażacy przy pomocy hydrauliki siłowej dokonali dostęp do osób poszkodowanych, ewakuowali ich z wraku pojazdu i przekazali zespołom pogotowia ratunkowego. Po akcji ratunkowej strażacy zajęli się zabezpieczeniem miejsca zdarzenia oraz kierowaniem ruchem, który odbywał się wahadłowo. Policja ustala przyczyny tego wypadku.

o autorze

Redakcja