Ogromna tragedia rozegrała się dzisiaj rano, tuż po godzinie ósmej, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym nieopodal Walentowa (gm. Lubień Kujawski, około 25 km od Kutna). Samochód osobowy marki opel astra wjechał wprost pod pociąg pospieszny relacji Bydgoszcz – Katowice. Uderzenie było tak potężne, że samochód został przecięty na pół.

W pojeździe podróżowało młode małżeństwo, mężczyzna w wieku 26 lat i kobieta w wieku 24 lata. Kobieta była w 9 miesiącu ciąży, za około tydzień miała wyznaczony termin porodu. Kobieta wypadła z uderzonego samochodu i zginęła na miejscu. Mężczyzna w stanie ciężkim został odwieziony do szpitala. Oboje mieszkali nieopodal miejsca wypadku.

Świadkowie obecni na miejscu lub pomagający w akcji ratowniczej twierdzili, że opel astra miał jakoby zatrzymać się przed jadącym pociągiem. Kierowca miał gwałtownie ruszyć, kiedy pociąg był już bardzo blisko.

Ruch na trasie kolejowej jest w tym momencie zablokowany. Na miejscu trwają czynności policji i prokuratury. O prędkości pociągu, a co za tym idzie, sile uderzenia, świadczyć może to, że zatrzymał się on około 8.00-10.00 metrów od miejsca zderzenia.

Źródło: ekutno.pl

o autorze

Redakcja