Dnia 01.06.2013 na stadionie Przemszy Siewierz odbyły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z Miasta i Gminy Siewierz. Mimo niesprzyjającej pogody w zawodach udział brało 25 drużyn z 10 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Wśród przyglądających się zmaganiom strażaków ochotników byli następujący goście: Poseł na Sejm RP Waldemar Andzel, Poseł na Sejm RP Witold Klepacz, przedstawiciel Senatora RP Zbigniewa Meresa – Janusz Żakowski, Burmistrz Miasta Edeleny Oskar Molnar,&przedstawiciel KP PSP w Będzinie – kpt. Stanisław Sysakiewicz.

Niestety niesprzyjająca pogoda zmusiła komisję sedziowską do podjęcia decyzji o usunięciu z toru sztafety płotka i równoważni. Na szczęściekonkurencja przebiegła bez żadnych kłopotów i wyklarowało się wąskie grono kandydatów do zwycięstwa w danych kategoriach.

Następnie nadszedł czas na ćwiczenie bojowe. Jako pierwsi na podestach pojawili się druhowie z grupy „A”. I tu nie obyło się bez większych emocji, bowiem o zwycięstwo rywalizowały trzy drużyny (OSP Siewierz Osiedle, OSP Gołuchowice – liderzy po sztafecie, OSP Żelisławice), jednak OSP Gołuchowice utrzymało pozycje lidera również i po „bojówce” zwyciężając bezkonkurencyjnie w obu konkurencjach i osiągając wynik o 9 sekund lepszy od OSP Żelisławice, a trzecie miejsce przypadło OSP Siewierz Osiedle.

SENIORZY – GRUPA A:
I miejsce – Ochotnicza Straż Pożarna Gołuchowice
II miejsce – Ochotnicza Straż Pożarna Żelisławice
III miejsce – Ochotnicza Straż Pożarna Siewierz Osiedle

PANIE – GRUPA C:

I miejsce – Ochotnicza Straż Pożarna Siewierz- Osiedle
II miejsce – Ochotnicza Straż Pożarna Leśniaki
III miejsce – Ochotnicza Straż Pożarna Żelisławice

Gdy już znaliśmy zwycięzców z dwóch 'dorosłych' kategorii nadszedł czas na drużyny młodzieżowe chłopców i dziewcząt, którzy zacięcie walczyli o zwycięstwo. Wyniki wyglądały następująco:

&MDP CHŁOPCY:
I miejsce – Ochotnicza Straż Pożarna Tuliszów
II miejsce – Ochotnicza Straż Pożarna Leśniaki
III miejsce – Ochotnicza Straż Pożarna Wojkowice Kościelne II

MDP DZIEWCZYNY:
I miejsce – Ochotnicza Straż Pożarna Gołuchowice
II miejsce – Ochotnicza Straż Pożarna Wojkowice Kościelne

Po wyczerpujących biegach nastąpił czas na dekorację najlepszych, podczas której zwycięzcy otrzymali z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz i Wiceprezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Zdzisława Banasia puchary, medale, dyplomy oraz bony na zakupy sprzętu strażackiego. Warto również dodać, że zwycięska MDP chłopców z OSP Tuliszów w nagrodę wyjedzie w najbliższym czasie na obóz MDP do Czech.

Zawody przebiegły w spokojnej i miłej atmosferze. Mimo niesprzyjającej pogody na trybunach pojawiło się wielu oglądających i wspierających poczynania druhów i druhen z Gminy Siewierz.

Na zakończenie pragnę dodać, że jednostki które zajęły pierwsze i drugie miejsce w kategorii Seniorskiej oraz wszystkie Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze biorące udział w zawodach będą miały zaszczyt reprezentować Gminę Siewierz o mistrzostwo Powiatu Będzińskiego, które odbędą się 23 czerwca w Bobrownikach.

o autorze

Redakcja