28 października w godzinach południowych odbyły się ćwiczenia, które miały charakter pokazowy. Symulowane zdarzenie dotyczyło zderzenia pociągu z samochodem osobowym. Zdarzenie miało miejsce na przejeździe kolejowym. W wyniku uderzenia pociągu w pojazd, poszkodowanych zostało osiem osób z czego cztery znajdowały się w samochodzie, natomiast pozostałe cztery leżały na drodze.&

Cały pokaz został zainscenizowany w taki sposób aby przybyli uczniowie mogli dokładnie obejrzeć charakter pracy ratowników oraz poznać arkana sztuki ratowniczej podczas udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych. Wszystkie działania prowadzone przez osoby postronne oraz przybyłe służby były na bieżąco komentowane w taki sposób aby jak naczytelniej zobrazować bieżącą sytuację na miejscu zdarzenia.

[galeria=2,prawa]Były to już czwarte ćwiczenia z kolei, które corocznie mają uświadamiać młodieży charakter wypadków drogowych zarówno pod kątem udzielania pierwszej pomocy jak i organizacji miejsca zdarzenia oraz trudu ratowników jaki wnoszą w swoją pracę podczas działań związanych z ratownaniem życia ludzkiego.

Całemu pokazowi&bacznie i wnikliwie przyglądał się Powiatowy Zespół Reagowania Kryzysowego.
&W ćwiczeniach zorganizowanych przez Stowrzyszenie Osobom Poszkodowanym w Wypakach komunikacyjnych „NA RATUNEK” brały udział:
– Słuchacze Medycznego Studium Zawodowego w Gnieźnie,
– Policja,
– Zespoły Ratownictwa Medycznego,
– Jednostka Ratowniczo Gaśnicza e Gnieźnie.

Źródło : KW PSP Poznań

o autorze

Redakcja