Dyspozytor PSK, w dniu drugiego marca br., około godziny w pół do dwunastej otrzymał zgłoszenie o wydobywającym się dymie z domu jednorodzinnego. Na miejsce zdarzenia wysłano trzy zastępy z JRG Gniezno. Jedna osoba została poszkodowana.

Po przybyciu straży na miejsce zdarzenia z okna na pierwszym piętrze wydobywał się dym. Kilku strażaków weszło do środka budynku w aparatach ODO, oraz ze sprzętem oświetleniowym, którzy następnie – rozwinęli jedną linię gaśniczą po klatce schodowej, użyli wentylatora nadciśnieniowego w celu szybkiemu oddymieniu i dostaniu się jak najszybciej do źródła ognia. Po ugaszeniu pomieszczenia gospodarczego wyniesiono spalone wyposażenie, które miało zmniejszyć zadymienie.

[galeria=5,prawa]Wysoka temp. uszkodziła instalację elektryczną oraz centralne ogrzewanie. Na miejsce zdarzenia przyjechało również pogotowie gazowe – ich celem było odcięcie gazu do budynku jednorodzinnego. Przed działaniami gaśniczymi z parteru wyniesiono starszą kobietę przed dom i podano jej tlen – do czasu przybycia ratowników medycznych. W akcji ratowniczo – gaśniczej brało udział 12 strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie.

Siły i środki:

  • Jelcz 010R GCBA 5/24 z JRG Gniezno,

  • Renault M210 GBA 2/17 z JRG Gniezno,

  • Opel Campo SLRr z JRG Gnieznio,

  • pogotowie ratunkowe i gazowe,

  • oraz policja.

Foto: KP PSP Gniezno

o autorze

Redakcja