Dzisiaj, drugiego czerwca około godziny 14:00 doszło do groźnie wyglądającej kolizji trzech aut w miejscowości Godętowo (gmina Łęczyce, woj. pomorskie). Wpadły tam na siebie trzy samochody.

Kierujący samochodem osobowym marki bmw z niewyjaśnionych przyczyn uderzył w stojący samochód dostawczy marki renault, który szykował się do skrętu w lewo, a następnie w rozbite bwm najechał kolejny samochód dostawczy marki iveco.&

Na miejsce zdarzenia zadysponowano jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Łeczycach, dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Wejherowie. Do wypadku udała się także sekcja z JRG Lębork oraz dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Lęborku. Na miejsce zdarzenia zadysponowano tyle sił i środków, ponieważ kolizja miała miejsce na pograniczu dwóch powiatów, a zgłoszenie informowało o zderzeniu czołowym pojazdów.

Na szczęście nikt nie został poszkodowany. Strażacy z Lęborka podarowali jednej osobie, dziecku misia strażaka ratownika – informuje st. kpt. Bogdan Madej, dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Lęborku.

Na krajowej szóstce utworzył się potężny korek. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory, znautralizowali płyny eksplantacyjne oraz usunęli uszkodzone pojazdy z jezdni by udrożnić ruch drogowy.

Zdjęcia: Krzysztof Deyna

o autorze

Redakcja