Dzisiaj przed godziną 12:00 Powiatowe Stanowisko Kierowania w Lęborku odebrało zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Godętowo (pomorskie, powiat wejherowski). Oficer dyżurny natychmiast zadysponował na miejsce zdarzenia jeden zastęp GBArt z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Lęborku, a także poinformował o zaistniałym zdarzeniu Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Wejherowie.

Pierwsi na miejscu zdarzenia byli strażacy z OSP Łęczyce, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Potem kolejno dotarli do celu strażacy z JRG Lębork oraz Wejherowo.

Prawdopodobną przyczyną tej kolizji była nieuwaga kierowcy skody fabi kombi, który w porę nie zauważył stojących przed nim aut. Uderzył on w stojące renault megane scenic, a te na zasadzie domina uderzyło w kolejne stojące przed nim auto, czyli citroena C5. Kierowca citroena zapewne skręcał w lewo i przepuszczał samochody jadące z naprzeciwka. Na szczęście wielu kierowców zwalnia przed Łęczycami do przepisowych 50 km/h ze względu na stojący tam fotoradar.

Przy tych prędkościach skutki kolizji może i nie były dramatyczne, bo najbardziej ucierpieli pasażerowie renault scenica (jedna osoba została przetransportowana do szpitala w Lęborku, ale skończyło się na ogólnych potłuczeniach), który został uderzony z dwóch stron, jednak dla kilku osób oznaczało to zakończenie dalszej podróży.

o autorze

Redakcja