Żaden z klientów przydrożnego kiosku z lodami w Godzieszach Wielkich, których upał skusił na lody nie spodziewał się takiego nieszczęścia. W dniu wczorajszym, około godziny 16.45 samochód osobowy Volkswagen Polo wjechał na chodnik i potrącił pięć osób siedzących na plastikowych krzesełkach i spożywających lody.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że samochód zjechał na chodnik, aby uniknąć zderzenia z drugim pojazdem – Fiatem, który wymusił pierwszeństwo przejazdu. Polo wylądowało w ogródku posesji, potrącając i wyrzucając przed siebie troje najbardziej poszkodowanych uczestników wypadku. Po otrzymaniu informacji o zdarzeniu dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania PSP w Kaliszu natychmiast zadysponował zastęp z JRG nr 2 w Kaliszu oraz zastęp z Jednostki Operacyjno Technicznej OSP Godziesze Wielkie.

[galeria=2,prawa]Poszkodowani po wstępnej segregacji wg poniesionych obrażeń na miejscu zostali opatrzeni przez ratowników z pogotowia i strażaków, a następnie zostali przewiezieni trzema karetkami do kaliskich szpitali. Z informacji uzyskanych od lekarza dyżurnego kaliskiego szpitala pacjentom nie zagraża bezpośrednia utrata życia.

Na miejscu akcji rozpoczęły ekipy dochodzeniowe policji, a nam pozostało zabezpieczenie miejsce akcji (w tym kierowanie ruchem) i posprzątanie skutków wypadku. W akcji, która trwała ponad dwie godziny wzięło udział 8 strażaków.

Tekst, foto: mł. kpt. Radosław Marek

o autorze

Redakcja