Wczoraj około godziny 16.30 doszło do wypadku drogowego na drodze krajowej numer 6 w miejscowości Gościcino. Ze zgłoszenia wynikało, iż w zdarzeniu udział brały dwa pojazdy osobowe i są osoby poszkodowane – w tym jedna zakleszczona w pojeździe.

Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej z JRG Wejherowo oraz OSP Gościcino. Kiedy zastępy dotarły na miejsce potwierdzono informację uzyskaną w zgłoszeniu i wezwano zastęp z OSP Luzino.

Na miejsce przybyły także trzy Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz patrole policyjne. Drogę krajową zamknięto i wyznaczono objazd przez okoliczne wioski. Działania zakończono około godziny 19:30, ponownie wznawiając ruch na drodze krajowej.


Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, iż kierujący samochodu osobowego marki Volkswagen Passat nie zapanował nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu, po czym uderzył w nadjeżdżający z naprzeciwka samochód typu bus marki Citroen. Kierowca Citroena próbując uniknąć zdarzenia wjechał w przydrożny rów.

Busem podróżowały dwie osoby, które zostały lekko poszkodowane, jedna z nich została przetransportowana do szpitala w Wejherowie, a pasażer został przebadany na miejscu. Nie było potrzeby, aby zabierać go do szpitala.

Z kolei kierowca samochodu osobowego marki volkswagen, który jechał sam, w wyniku silnego zderzenia został zakleszczony w pojeździe. Przy użyciu narzędzi hydraulicznych został wydobyty z wraku pojazdu. Jego stan uznano jako poważny i został niezwłocznie przetransportowany do szpitala w Wejherowie.

o autorze

Redakcja