W dniu wczorajszym (08.02.09r.), około godziny jedenastej, na drodze wojewódzkiej nr 434 (trasa Gostyń-Kunowo), doszło do tragicznego w skutkach wypadku na skrzyżowaniu z drogą do miejscowości Malewo. Jedna osoba nie żyje, a sześć osób zostało rannych. W wypadku uczestniczyły dwa samochody osobowe. Na miejsce zdarzenia zadysponowano cztery zastępy straży pożarnej.&

W wypadku uczestniczyły dwa samochody osobowe: Renault Clio i Opel Corsa. Prawdopodobnie 24-letni kierowca Opla jadący od strony Gostynia z niewiadomych przyczyn zjechał na prawe pobocze, a gdy próbował powrócić na jezdnię, stracił panowanie nad samochodem. Wtedy doszło do czołowego zdarzenia z prawidłowo jadącym Renault – pojazd ten jechał od strony Kunowa, 59-letni sołtys Stężycy. Po zderzeniu się aut, Opel obrócił się i zatrzymał się dopiero kilkadziesiąt metrów dalej, natomiast Renault dachował tuż za skrzyżowaniem.

[galeria=3,prawa]Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uprzątnięciu pozostałości po samochodach, odłączeniu akumulatorów i zneutralizowaniu płynów eksploatacyjnych po oby dwóch pojazdach. Droga została całkowicie zamknięta na trzy godziny, a policja zorganizowała objazdy. Przy użyciu narzędzi hydraulicznych uwolniono nieprzytomnego 59-letniego kierowce – po mimo, że ratownicy reanimowali sołtysa, nie udało się go uratować, zmarł na miejscu.

[galeria=4,lewa]Pozostałe osoby – pasażerowie i pasażerki, wydostali się o własnych siłach z pojazdów. Ratownicy medyczni i strażacy udzielili im niezbędnej pomocy, po czym zostali przewiezieniu do szpitala. Na miejsce zdarzenia przybyła również grupa dochodzeniowa Policji, w celu ustalenia okoliczności wypadku.

Siły i środki:

  • Renault GBA 2/17 z JRG Gostyń,
  • Renault Mascott SLRt 1/2,5 z JRG Gostyń,
  • Toyota RAV4 SLRR z JRG Gostyń,
  • Żuk GLM-8 z OSP Kunowo,
  • dwie karetki pogotowia ratunkowego,
  • oraz policja i grupa dochodzeniowa.

Foto: KP PSP w Gostyniu (asp. A. Piechel)

o autorze

Redakcja