W dniu (28.07.2011r.) około godziny 8:30 na DK-12 pomiędzy Gostyniem a Leszem( województwo wielkopolskie) doszło do groźnie wyglądającego wypadku.

Do wypadku doszło na wysokości zjazdu z DK-12 do miejscowości Kosowo. Jadący od strony Leszna samochód osobowy marki mercedes prawdopodobnie na skutek nie uwagi podczas wyprzedzania innego pojazdu wypadł z drogi, uderzył w mostek przejazdowy na pobliskie pole poczym kilkukrotnie koziołkował w powietrzu i zatrzymał się spadając na prawy bok. Pojazdem podróżowały trzy osoby dorosłe oraz dwójka dzieci. Po dotarciu na miejsce zastępów straży pożarnej i zrobieniu rozpoznania okazało się, że cztery osoby opuściły pojazd o własnych silach natomiast kierowcę strażacy musieli wydobyć z wraku przy pomocy narzędzi hydraulicznych. Po przebadaniu przez lekarza cztery z pięciu osób biorących udział w wypadku zostały zabrane do szpitala.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, uwolnieniu kierowcy z wraku pojazdu oraz pomocy zespołowi pogotowia ratunkowego.

Samochód miał kierownicę umieszczoną po prawej stronie( czyli nie był przystosowany do ruchu prawostronnego który obowiązuje w większości krajów), jechał również z dużą prędkością ale czy te czynniki były przyczyną wypadku to stwierdzi dochodzenie prowadzone przez policję.

Źródło: KW PSP Poznań

o autorze

Redakcja