Mł. kpt. inż. Grzegorz Gliński – jest absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Od najmłodszych lat pasjonuje się gotowaniem i pieczeniem, co sprawiło, że w czerwcu 2015r. rozpoczął prowadzenie kulinarnego bloga na YouTube „Gotuj ze Strażakiem”.

Pomysł zrodził się również z przeświadczenia, że strażakom przyda się łatwy dostęp do nowych propozycji dań, a idąc zgodnie z aktualnymi trendami postawił na przepisy zdrowe, zbilansowane i sycące.

Proponowane przez niego dania skierowane są zarówno do strażaków w służbie, ale także dla każdego, kto ma ochotę spróbować swoich sił w kuchni. W swoich przepisach stawia przede wszystkim na łatwość wykonania i dostępność produktów, aby każdy chętny mógł przyłączyć się do gotowania. Jednak mimo pozornej prostoty, dania Strażaka są wyjątkowo smaczne i różnorodne.

W wolnym czasie sportowiec i muzyk. Gra w koszykówkę, pływa i jeździ na snowboardzie. Reprezentował PSP na Igrzyskach Policjantów i Strażaków 2015r. w Fairfax, USA. Fanatyk książek fantastycznych, od Władcy Pierścieni po Wiedźmina.

Po prostu nie lubi się nudzić!