aaaa

Po południu 30 maja 2014 roku na prośbę Policji Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Kęty została zadysponowana do poszukiwań osoby zaginionej w miejscowości Bobrek w powiecie oświęcimskim.

&

Zaginiona osoba to chorująca na Alzheimera 72-letnia Franciszka Ślusarczyk mieszkająca w Libiążu. Kobieta wyszła z domu w środę 28 maja 2014 roku i już do niego nie wróciła. Z dochodzenia wynikło, że ostatnim potwierdzonym punktem przebywania kobiety były okolice kościoła w Bobrku i tam też zlokalizowano sztab poszukiwań.

&

Niestety trwające kilka godzin poszukiwania, prowadzone przez ratowników i psy ratownicze, nie przyniosły skutku. Późną nocą przerwano akcję.

&

Franciszka Ślusarczyk ma 72 lata, wzrost około 158 cm, krótkie siwe włosy. W dniu zaginięcia była prawdopodobnie ubrana w czarną marynarkę i jasne dżinsy.&Apelujemy aby osoby, które ją zauważą, zaopiekowały się nią do przyjazdu policji. Inaczej znów może się oddalić w nieznanym kierunku prosi córka zaginionej. Wszyscy, którzy mogliby pomóc w poszukiwaniach, proszeni są o kontakt z Policją pod numerem alarmowym 997.

&

W akcji udział brały 2 zasępy GPR OSP Kęty, zastęp OSP Bobrek, zastęp OSP Gorzów, zastęp i samochód rozpoznawczo-ratowniczy OSP Brzezinka oraz Policja.

o autorze

Redakcja