Dzisiaj około godziny 4:40 wielkopolska policja otrzymała zgłoszenie&o zablokowaniu drogi przez cysternę oraz autobus między Tanecznicą a Grabonogiem. Do zdarzenia zadysponowano również strażaków.&

Pojazdy stanęły w poprzek drogi tarasując ruch.&Z pomocą kierowcom ruszyła piaskarka. Omijając stojące samochody wpadła w poślizg i uderzyła w wóz bojowy interweniujących tam strażaków. W wyniku tego uszkodzone zostało lusterko, kierunkowskaz oraz podest do wchodzenia od strony kierowcy.

Elementy służące do gaszenia pożarów są nienaruszone, ale pojazd nie nadaje się obecnie do jazdy. – powiedział&&Michał Pohl z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Gostyniu.

Na miejsce musiały przybyć kolejne piaskarki, którym udało się udrożnić drogę. Wytyczono objazdy, a utrudnienia trwały łącznie cztery godziny. Działania zakończyły się około godziny 8:30.

Trudne warunki na drogach spowodowane są gołoledzią. Padający deszcz w połączeniu z niską temperaturą stworzył na drogach „lodowisko”.&Apelujemy o ostrożność!

o autorze

Redakcja