W dniu 7 listopada o godz. 14:17 Powiatowe Stanowisko Kierowania w Grodzisku Wlkp. przyjęło zgłoszenie o dużych ilościach dymu, które unoszą się z budynków zakładu zajmującego się produkcją papieru toaletowego w miejscowości Kąkolewo (gm. Granowo).

W trakcie dysponowania zastępu do akcji wpłynęły, kolejne zgłoszenia, które potwierdziły pierwsze zgłoszenie.
Do zdarzenia zadysponowane zostały pojazdy gaśnicze: GBA 2,5/16 i GBA 3/8+8 z OSP Granowo, GCBA 5/24 z JRG Grodzisk Wlkp. oraz GLM z OSP Kąkolewo. Ponadto w działaniach uczestniczył pojazd SLRt z OSP Granowo i SLRt z JRG Grodzisk Wlkp.

Po dojeździe na miejsce pożaru okazało się ,że pożarem objęta jest część [galeria=2,prawa]wnętrza hali, nad którą zapadła się konstrukcja dachowa. Działania jednostek polegały na ugaszeniu palących się wewnątrz bel z papierem toaletowym i urządzeń oraz obronie sąsiednich pomieszczeń. W akcji trwającej 2 godziny i 27 minut udział wzięło łącznie 25 strażaków.

[galeria=4,lewa]Oszacowaniem strat powstałych w wyniku pożaru oraz ustaleniem przyczyny zajmuje się Policja, która w dzień po pożarze wspólnie z funkcjonariuszem pionu kontrolno – rozpoznawczego KP PSP w Grodzisku Wlkp., przeprowadziła wizję lokalną miejsca zdarzenia.

Źródło : KP PSP Grodzisk Wlkp.

o autorze

Redakcja