W dniu 9 października o godz. 13:48 do Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Grodzisku Wlkp,. wpływa zgłoszenie o zapaleniu się trocin w suszarni, na terenie jednego zakładu zajmującego się wyrobem brykietu drzewnego. Na miejsce zdarzenia udaje się zastęp GCBA z JRG Grodzisk Wlkp. oraz Komendant Powiatowy.

Po dojeździe na miejsce okazało się, że palą się trociny wewnątrz bębna suszarniczego, a cały proces suszenia został wstrzymany przez pracowników, obsługujących linię technologiczną.

Ponadto w momencie zauważenia pożaru, pracownicy do wnętrza zbiornika podali dwutlenek węgla, co z pewnością zmniejszyło skalę zniszczeń. Działania straży pożarnej polegały na podaniu do wnętrza bębna piany średniej i wypełnieniu go w celu ugaszenia palących się w środku trocin.

Skuteczne działania zarówno pracowników jak i strażaków pozwoliły na uratowanie praktycznie całej linii produkcyjnej, gdyż w wyniku pożaru uszkodzeniu uległ jedynie wentylator wyciągowy, a dalsza produkcja może zostać uruchomiona po oczyszczeniu bębna i naprawie wentylatora.

ŹRÓDŁO: KW PSP Poznań

o autorze

Redakcja