Śliska nawierzchnia i niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze to przyczyna kolizji, jaka wydarzyła się dzisiaj w Cewicach (Pomorskie). Kierowca fiata tipo jadący w kierunku Cewic zjechał na przeciwny pas jezdni i zderzył się czołowo z oplem astrą III kombi.

Na szczęście nic nikomu się nie stało. Kierowca fiata z obrażeniami głowy został przewieziony do lęborskiego szpitala, gdzie po założeniu szwów i opatrzeniu został wypuszczony do domu. Leciwy już fiat, jak widać na zdjęciach, wyszedł z kolizji gorzej niż jego właściciel i nadaje się już tylko do kasacji. Strażakom z OSP Cewice oraz JRG Lębork pozostało jedynie zabezpieczyć miejsce zdarzenia oraz posprzątać jezdnię z pozostałości powypadkowych

Policja apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności i jazdę odpowiednią do panujących warunków. Wielu kierowców nadal zachowuje się tak, jakby zima ich zaskoczyła. W ten weekend na drogach naszego powiatu wydarzyło się aż siedem, na szczęście niegroźnych, kolizji. Kierowcy zazwyczaj wpadali w poślizg i ich jazda kończyła się na poboczu lub na drugim aucie.

&

&

Tekst: Adam Reszka

o autorze

Redakcja