W dniu 8 maja 2009 roku około godziny 15:30 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Nowym Tomyślu odebrał zgłoszenie, z którego treści wynikało, iż w Opalenicy na ulicy 5-go Stycznia przyczepka od samochodu osobowego uderzyła w przejeżdżającą ciężarówkę z naczepą.

Na miejsce zdarzenia dyżurny zadysponował miejscową jednostkę oraz policję. Po dojechaniu na miejsce dowodzący akcją stwierdził, że w wyniku uderzenia przyczepki w ciężarówkę uszkodzony został zbiornik na olej hydrauliczny i substancja (około 100 litrów) wyciekła na drogę.

Do zadań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, kierowanie ruchem oraz zatamowanie rozlewiska oleju i jego zebranie. W tym celu zostały zadysponowane jeszcze dwa dodatkowe zastępy. Jeden zastęp z OSP Opalenica na samochodzie GLBM Ford Transit, który przywiózł pustą beczkę 200 litrową do oleju i drugi zastęp z KP PSP w Nowym Tomyślu na samochodzie SLRChem, który zneutralizował rozlewisko odpowiednimi środkami.

Na szczęście w groźnie wyglądającej kolizji nikt nie odniósł obrażeń. Uszkodzeniu uległa cała przyczepka oraz lewy przód i opona ciężarówki.

Sprawa tej kolizji zostanie skierowana do sądu grodzkiego w Nowym Tomyślu, ponieważ żaden z kierowców nie przyznał się do winy.

tekst, foto: Bartosz Meler

o autorze

Redakcja