W środę (24 marca 2010 r.) o godz. 9:25 dyżurny MSK PSP w Kaliszu odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Tykadłów (gmina Żelazków). Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowane zostały samochody straży pożarnej, pogotowie ratunkowe oraz policja.

Na miejscu jako pierwsi pojawili się strażacy OSP Tykadłów GCBA 6/32. Chwilę później dotarły do nich SLRd z JRG1 Kalisz oraz karetka pogotowia. Stwierdzono dachowanie samochodu osobowego Renault Clio. Poszkodowana kobieta w trakcie obracania się pojazdu, ze względu na to, że nie miała zapiętych pasów bezpieczeństwa, wypadała z auta przez szyber dach na jezdnię.

Zespół pogotowia ratunkowego wraz ze strażakami udzielił poszkodowanej pierwszej pomocy medycznej, po czym kobieta w stanie ciężkim została przetransportowana do szpitala. Po wykonaniu czynności przez policję drogową na miejscu wypadku, pojazd został postawiony na kołach, z jezdni usunięte zostały rozlane płyny eksploatacyjne oraz pozostałości z uszkodzonego samochodu.


W akcji udział wzięły:

  • GCBA 6/32 – Jelcz 004 – OSP Tykadłów (KSRG),
  • SLRd – Iveco Turbo Daily – JRG1 Kalisz,
  • Karetka specjalistyczna – Mercedes Sprinter – PR Kalisz,
  • Policja drogowa.

Po zakończeniu trwających około dwie i pół godziny działań zastęp SLRd udał się do bazy, natomiast jednostka z Tykadłowa została zadysponowana wprost z miejsca wypadku do palącej się trawy na rowie w miejscowości Borków Stary.

Foto i opis: Wojciech Śniegula

o autorze

Redakcja