17 lipca na strzeżonym przejeździe kolejowym w Czerwionce-Leszczyny, doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia. Pociąg relacji Katowice-Praga uderzył w stojącą na przejeździe naczepę samochodu ciężarowego. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. 

Do tego groźnego zdarzenia doszło około 17.00. Z ustaleń policjantów z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy wynika, kierujący ciągnikiem siodłowym z naczepą – 52-leni obywatel Ukrainy, jadąc w kierunku ulicy Polnej, nieprawidłowo wykonał manewr skrętu w prawo. Kierujący zmuszony był do korekty tego manewru. Kiedy naczepa samochodu ciężarowego znajdowała się na przejeździe, kierujący nie zauważył, że szlabany zostały opuszczone. Nadjeżdżający pociąg relacji Katowice-Praga, uderzył w końcową część naczepy z której wyrwane zostały drzwi oraz koło zapasowe. Toczące się koło, uderzyło w stojący przed przejazdem kolejowym samochód osobowy marki Fiat.

Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Policjanci sporządzili wobec 52-letniego obywatela Ukrainy wniosek o ukaranie do sądu. Mundurowi zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Trasa kolejowa przez około 3,5 godziny była nieprzejezdna.

o autorze

Redakcja/Łukasz