Wczoraj około godziny 20:45 dyżurny SK KP PSP w Lęborku otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem dwóch pojazdów na drodze krajowej numer 6 w okolicach miejscowości Pogorzelice. Do zdarzenia niezwłocznie zadysponował zastęp z JRG Lębork oraz zastęp z OSP Nowa Wieś Lęborska.

Policjanci, którzy po kilku minutach przyjechali na miejsce, potwierdzili zgłoszenie i zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, iż kierujący samochodem marki Lancia wyjeżdżając z łuku drogi, na śliskiej nawierzchni, stracił panowanie nad pojazdem i próbując wyprowadzić pojazd z poślizgu uderzył prawym bokiem w jadący od strony Lęborka samochód Chevrolet.

W wyniku zderzenie kierujący Lanci został zakleszczony w pojeździe. Aby wykonać dostęp do poszkodowanego strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego. Został on przewieziony do szpitala. Do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przetranspotrowano również kierującego Chevroletem oraz jego pasażera, którzy uskarżali się na bóle w klatce piersiowej.

Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja, gdyż po przepadaniu okazało się, iż żadnen z uczestników zajścia nie odniósł poważniejszych obrażeń. Obaj kierujący byli trzeźwi. W początkowej fazie działań ruch był całkowicie zamknięty. Później strażacy przy współpracy z policją prowadzili ruch wahadłowy.

o autorze

Redakcja