Silny i porywisty wiatr napiera wodę z Bałtyku do kanałów portowych na terenie kraju. Prędkość wiatru wynosi nawet 100 km/h. Strażacy już interweniują w związku z podtopieniami.

W wielu polskich nadmorskich miejscowościach panują trudne warunki pogodowe. Silny wiatr i woda wdzierające się w ląd fale to problem w miastach takich jak: Świnoujście, Ustka, czy Darłowo. W wielu miejscowościach przekroczone zostały stany alarmowe.

Najgorsza sytuacja jest w Ustce, porywy wiatru przekraczają bowiem 100 km/h. Woda wdarła się na bulwar, zalewając część lokali. Wyłączono także znajdującą się tam linię energetyczną. Na miejscu działa 16 zastępów straży pożarnej. Układane są worki z piaskiem, aby uchronić nieruchomości przed wodą.

Woda w kanale portowym w Świnoujściu przekroczyła stan alarmowy o 47 centymetrów. Podtopiony jest parking przy Daszyńskiego, fragment Chrobrego, Wybrzeże Władysława IV przy Kapitanacie Portu, Monte Cassino przy Sikorskiego. Zwołano sztab kryzysowy.

W Darłowie (część wschodnia) zalana została promenada oraz ulica Nadbrzeżna. Podtopionych zostało kilka piwnic. Służby oraz mieszkańcy układają worki z piaskiem.

Czekamy na Wasze zdjęcia i informacje!

o autorze

Redakcja