Wczoraj (tj. 25 luty) tuż przed godziną dziesiątą Jednostka Operacyjno-Techniczna Ochotniczej Straży Pożarnej w Ślesinie została zadysponowana przez MSK PSP Konin do wypadku drogowego, czyli do zderzenia dwóch ciągników siodłowych na skrzyżowaniu obwodnicy Ślesina.

Kierowca z jednego ciągnika siodłowego, został uwięziony – był to 52-letni mężczyzna, który miał zablokowaną prawą nogę. Miejskie Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Koninie zadysponowało do wypadku dodatkowo dwa zastępy straży pożarnej – ze względu na ciężki dostęp do poszkodowanego. Kierowca przez cały okres był przytomny i rozmawiał. Następnie ratownicy medyczni przetransportowali mężczyznę do konińskiego szpitala – najprawdopodobniej, kierowca doznał złamania w okolicy biodra. Przyczyną wypadku było, niezachowanie szczególnej ostrożności na drodze, oraz zachowania wszelkich ostrożności, panujących, przy tak ciężkich czynnikach atmosferycznych – bardzo gęsta mgła, która ograniczała nawet widoczność do 20 metrów.

Działania straży pożarnej, polegały na wydostaniu poszkodowanego z ciężarówki za pomocą narzędzi hydraulicznych, oraz odłączeniu akumulatorów w pojazdach, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie przy użyciu sorbentu i piasku, usunięto płyny ropopochodne. Działania zakończono o dwunastej.

Siły i środki:

  • GBA 2,5/16 z OSP Ślesin,
  • GBA 2,5/16 z JRG1 Konin,
  • SLRt 1,3/16 z JRG2 Konin,
  • dwa radiowozy policyjne,
  • oraz karetka pogotowia ratunkowego 'S4′ z Konina.

Opis i zdjęcia: OSP Ślesin

o autorze

Redakcja