W dniu wczorajszym (dziewiątego kwietnia br.), około godziny za piętnaście ósma wieczorem, dyspozytorzy otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Kuchary. Trzy osoby zostały ranne.&

Informację o wypadku drogowym otrzymało kilku dyspozytorów: najpierw PSK i SOR z Pleszewa, oraz MSK Kalisza. Wiadomo było, że dwa samochody zderzyły się na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 12 w miejscowości Kuchary. Po przybyciu strażaków na miejsce zdarzenia, okazało się, że Opel Vectra uderzył z impetem w bok Astry.

[galeria=2,prawa]Kierowca Vectry, wydostał się z pojazdu przed przybyciem służb ratowniczych, natomiast kierowca i pasażer Astry, byli uwięzieni. Wszystkie trzy osoby zostały zabrane do pleszewskiego szpitala – ich życiu nic nie zagraża. Działania strażaków poległy na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, zneutralizowaniu płynów eksploatacyjnych z obydwóch pojazdów, oraz odłączeniu akumulatorów. Uprzątnięto, również pozostałości plastikowe po samochodach. Przy pomocy narzędzi hydraulicznych, uwolniono osoby z Astry.

Cała akcja trwała około dwie godziny i dwadzieścia minut, a w zdarzeniu brały udział trzy zastępy straży pożarnej, w sile czternastu strażaków. Na miejsce zdarzenia zadysponowano samochód ratownictwa drogowego z JRG Kalisz, ratownictwa technicznego z JRG Pleszew, oraz zastęp OSP Gołuchów, trzy karetki pogowia ratunkowego i radiowóz policyjny.

Foto: KW PSP Poznań

o autorze

Redakcja