W dniu 25 marca br., około godzin do południowych, doszło do groźnego wypadku drogowego w Nowym Tomyślu, a dokładniej na obwodnicy. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej. Jedna osoba została poszkodowana.&

Niestety, każdy uważa, że zdąży przed kimś przejechać. Jednak jak widać, takie nasze przypuszczenia mogą skończyć się tragicznie. W wypadku uczestniczyły dwa samochody osobowe: Seat Toledo oraz VW Passat. Przyczyną tego groźnego wypadku było wymuszenie pierwszeństwa. Kierowca Seata jadąc w stronę miejscowości Cicha Góra, został uderzony w bok od strony kierowcy przez Volkswagena (ten z kolei jechał od Cichej Góry do Nowego Tomyślu).

[galeria=2,prawa]Aby uwolnić kierowcę Seata z pojazdu, strażacy użyli narzędzi hydraulicznych. Po wydobyciu poszkodowanego przekazano go ratownikom medycznym – trafił do szpitala z ogóllnymi obrażeniami. Sprawca wypadku nie doznał żadnych obrażeń ciała. Działania straży pożarnej polegało na zabezpieczeniu terenu działania, odłączeniu akumulatorów w oby dwóch samochodach, uprzątnięciu płynów eksploatacyjnych i pozostałości po pojazdach, oraz postawieniu na koła Seata.

Siły i środki:

  • Star/Man SLRt 1,3/16 z JRG Nowym Tomyślu,
  • Mercedes GD250 SLRt z JRG Nowym Tomyślu,
  • karetka pogotowia ratunkowego,
  • oraz policja.

Foto: KP PSP Nowy Tomyśl

o autorze

Redakcja