Droga krajowa nr 25 (Ostrów Wlkp. – Nowe Skalmierzyce) jest drogą bardzo ruchliwą i niebezpieczną – częste wyprzedzenie na trzeciego, zbyt nadmierna prędkość, nie ustępowanie pierwszeństwa, jest przyczyną wielu potrąceń rowerzystów, kolizji czy też wypadków drogowych, gdzie strażacy z państwowej i ochotniczej straży pożarnej interweniują praktycznie cały czas.

Do takiego typowego i kolejnego zdarzenia doszło wczoraj (tj. 10 grudnia), około godziny 13:35, kiedy to dyspozytor z Komendy Powiatowej PSP w Ostrowie Wlkp. otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Ociąż – droga krajowa nr 25.

Kierujący osobówką marki VW Golf, uderzył z impetem centralnie w bak paliwa TIRa. W skutek czego doszło do wycieku substancji ropopochodnej na drogą i na teren stacji benzynowej – w sumie wylało się około 700 litrów płynu. Przyczyny wypadku są jeszcze nie znane.
Dwie osoby z samochodu osobowego zostały przetransportowane do ostrowskiego szpitala z licznymi obrażeniami głowy i kończyn. Na szczęście kierowca TIRa nie doznał żadnych urazów.

[galeria=1,lewa]Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem drogowym, udzieleniu pomocy poszkodowanym osobom do czasu przybycia karetek pogotowia ratunkowego, oraz neutralizowaniu wycieku z baku paliwa. Na końcu strażacy uprzątnęli z jezdni pozostałości po zdarzeniu i przy pomocy sorbentu usunęli rozlane płyny ropopochodne.

Siły i środki:

  • Star L20 – SLRd 1,3/16 z JRG Ostrów Wlkp.,
  • Star/Man 12&157 – GBA 2,5/23 z OSP Skalmierzyce,
  • dwie karetki pogotowia ratunkowego,
  • oraz radiowóz policji.

Foto: dh Michał Jaźwiec (OSP Skalmierzyce)

o autorze

Redakcja