W dniu wczorjaszym (19 sierpnia), tuż przed godziną 20:45 dyspozytor z Powiatowego Stanowiska Kierowania w Ostrowie Wlkp., otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Psary – około pięć kilometrów od Skalmierzyc. Jedna osoba została dość poważnie ranna. Na miejsce zdarzenia zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej.

Samochód osobowy marki VW Golf z nieznanych na razie przyczyn uderzył z impetem w przydrożne drzewo. Nie ma świadków zdarzenia – przejeżdżające przez tę drogę małżeństwo, zauważyło na poboczu drogi zniszczony pojazd, a w nim rannego człowieka. Wskutek tego zderzenia, kierujący doznał licznych obrażeń ciała – poszkodowany skarżył się na ból klatki piersiowej i brzucha, oprócz tego ratownicy z OSP Skalmierzyc opatrzyli mu rany cięte głowy i nóg – młody człowiek cały czas był przytomny i rozmawiał ze strażakami. Na szczęście nikt oprócz kierowcy nie jechał tym pojazdem.

[galeria=5,prawa]Prawdopodobnie kierujący prowadził pojazd pod wpływem alkoholu, oprócz tego, jak się okazało, auto nie posiadało aktualnego przeglądu pojazdu i ubezpieczenia. Młody człowiek został przewieziony do ostrowskiego szpitala – jednak jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Działania skalmierzyckiej straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy poszkodowanemu, kierowaniu ruchem drogowym, odłączeniu akumulatora w samochodzie oraz posprzątaniu pozostałości z jezdni. Pomoc drogowa zabrała pojazd, a sama akcja ratownicza trwała ponad dwie godziny. Policja i prokuratura będzie badała okoliczności wypadku.

Siły i środki:

  • Star/Man 12.157 – GBA 2,5/23 z OSP w Skalmierzycach,
  • Ford Transit – SLRt z OSP w Skalmierzycach,
  • Star L80 – GBA 2,5/16 z JRG w Ostrowie Wielkopolskim,
  • jedna karetka pogotowia ratunkowego,
  • oraz dwa radiowozy policyjne.

Tekst, foto: Jakub Poniatowski.

o autorze

Redakcja