Krótko przed godziną 6:00 rano na drodze B100 w pobliżu Lang Auen (Austria) została ranna 38-letnia kierująca, która uderzyła swoim samochodem w stojący w poprzek jezdni samochód ciężarowy. W wyniku zderzenia nie mogła samodzielnie opuścić pojazdu.&

Samochód ciężarowy zjeżdżał na parking. Skręcając w lewo zatrzymał się na chwilę w poprzek jezdni, czego ze względu na poranny mrok szybko jadąca kobieta mogła nie zauważyć. Technikę wydobycia skonsultowano z lekarzem medycyny ratunkowej, sprawiono dodatkowy sprzęt ratowniczy celem wydobycia poszkodowanej kobiety. Straż pożarna musiała usunąć drzwi od strony kierowcy i niewielką część dachu, aby wydobyć poszkodowaną spod naczepy.

Po wydobyciu trwającym około 30 minut, poszkodowana została przetransportowana do szpitala w Villach. Wrak rozbitego samochodu został zabrany przez pomoc drogową.

W akcji brały udział jednostki z Villach, Vassach i Fellach, łącznie osiem samochodów i około 45 strażaków, jak również zespół ratownictwa medycznego Czerwonego Krzyża z Villach i kilka patroli Policji.

Na czas akcji ratowniczej do godziny 7:00 droga B100 była zamknięta dla ruchu, a miejscu wyznaczono objazd. &

Źródło: www.feuerwehr-villach.at

o autorze

Redakcja