Dnia 27.12.2013 r. około godziny 14:55 na drodze krajowej nr 72 relacji Tuliszków-Konin w miejscowości Kiszewy (Gmina Tuliszków) doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu ciężarowego oraz osobowego.

Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej w Turku do akcji zadysponował GBA 2,5/16 z OSP Tuliszków (KSRG) oraz zastęp z JRG PSP Turek. Pierwsi na miejscu zdarzenia byli strażacy z Ochotniczewj Straży Pożarnej w Tuliszkowie.&

W wyniku zderzenia poszkodowana została jedna osoba – kierowca samochodu osobowego marki Opel, którą Pogotowie Ratunkowe zabrało do szpitala.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanemu, zneutralizowaniu płynów eksploatacyjnych oraz zorganizowaniu objazdu ze względu na całkowicie zablokowaną drogę krajową nr 72.

Okoliczności zdarzenia ustala policja. Działania na miejscu zdarzenia trwały około 2,5 godziny. Jest to kolejny w tym roku wypadek na tym skrzyżowaniu.

Przestrzegamy kierowców przed samochodami wyjeżdżającymi z drogi podporządkowanej. Znak STOP jest tam niewidoczny a tym samym niezauważany przez kierowców.

Opracowanie i zdjęcia: mł.asp. Przybyłowicz Przemysław

o autorze

Redakcja