W dniu 21 grudnia 2009 roku parę minut po godzinie 14:00 Dyspozytor PSK w Nowym Tomyślu odebrał zgłoszenie o wypadku na trasie Rudniki – Jastrzębniki, gdzie auto osobowe uderzyło w drzewo. Na miejsce natychmiast udał się jeden zastęp z OSP Opalenica na samochodzie GBA 1,2/20 oraz jeden zastęp PSP Nowy Tomyśl na samochodzie SLRt.

[galeria=6,prawa]Na miejscu akcji jako pierwsi znaleźli się ratownicy z Opalenicy. Po rozpoznaniu przystąpili do działań. W pojeździe marki Nissan Navara są dwie osoby poszkodowane. Aby wydobyć zakleszczonego w wraku auta kierowcę ratownicy musieli użyć narzędzi hydraulicznych celem wyrwania drzwi. Na miejsce akacji zostały również wysłane dwie karetki pogotowia z Nowego Tomyśla oraz policja.

[galeria=9,lewa]Przyczyną wypadku była nadmierna prędkości pojazdu prowadzonego przez mieszkańca Nowego Tomyśla. Poszkodowani: kierowca i pasażerka zostali przetransportowani do nowotomyskiego szpitala. Na miejsce akcji przybyli także: Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Tomyślu kpt. mgr inż. Jarosław Zamelczyk oraz &Dowódca JRG Nowy Tomyśl asp. sztab. Andrzej Łaciński.

Nikt się nie spodziewał, że na tak mało uczęszczanej drodze pomiędzy Jastrzębnikami i Rudnikam, gmina Opalenica może dojść do tak bardzo niebezpiecznego wypadku w skutkach.

o autorze

Redakcja