W dniu dzisiejszym, dyspozytor z Miejskiego Stanowiska Kierowania w Elblągu, około godziny dziewiątej, otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Nowina – około dziesięć kilometrów od Elbląga. Na miejsce zdarzenia zostały wysłane służby ratownicze.

Na miejscu wypadku strażacy zastali trzy uszkodzone pojazdy (ciągnik siodłowy z naczepą, samochód dostawczy i osobowy), które jechały w stronę Warszawy.

Z relacji świadków wynika, iż ciągnik siodłowy kierowany przez 48-letniego mężczyznę, nie zachował odpowiedniej odległości od jadącego przed nim samochodem marki Skoda Octavia. W wyniki tego zdarzenia, tir najechał na osobówkę, która z kolei uderzyła mocno w dostawczego Mercedesa Sprintera.

[galeria=3,prawa]Skodą Octavią podróżowały trzy osobowa rodzina – 45-letni mężczyzna i 12-letnia dziewczynka zostali przewiezieni do elbląskiego szpitala z podejrzeniami urazu kręgosłupa. Inne osoby nie doznały jakichkolwiek obrażeń. Po mimo, iż jedna ze stron jezdni była zablokowana przez uszkodzone pojazdy, to ruch odbywał się płynnie.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, udzieleniu pomocy poszkodowanym, odłączeniu w pojazdach akumulatora, posprzątaniu płynów eksploatacyjnych za pomocą sorbentu, oraz na kierowaniu ruchem – do czasu przyjazdu policji.

Foto: 24opole /// PK

o autorze

Redakcja