W minioną niedzielę, około godziny dziesiątej, dyspozytor z PSK Ostrzeszów otrzymał zgłoszenie o groźnym wypadku drogowym z udziałem dzieci w miejscowości Bierzów – na drodze wojewódzkiej nr 449. Działania ratownicze trwały prawie 2,5 godziny. W sumie dziewięć osób zostało poszkodowanych – w tym dwoje dzieci.

Po otrzymaniu informacji, dyspozytor natychmiast dysponuję służby ratunkowe – samochód SLRt z JRG Ostrzeszów, gaśniczy z OSP Kobyla Góra, karetki pogotowia ratunkowego i policję. Po kilkunastu minutach przybywają strażacy i przeprowadzają rozpoznanie. W wypadku uczestniczyły dwa samochody osobowe ( Opel Kadet i Seat Leon ) i jeden dostawczy ( Renault Master ).
Po rozpoznaniu, dowódca akcji przekazuje ważne informację, a reszta strażaków wykonuje swoje obowiązki. Wszystkie osoby poszkodowane, wydostały się o własnych siłach z pojazdów i zostali zabrani do ostrzeszowskiego szpitala na obserwację – jednak ich życiu nie zagraża jakiekolwiek niebezpieczeństwo.

[galeria=2,prawa]Osobówka marki Opel i dostawczy zatarasowali jezdnię – co uniemożliwiało przejazdu samochodom. Trzeci pojazd znajdował się na poboczu, a właściwie w rowie.

Natomiast, strażacy jeszcze przed przybyciem karetek pogotowia ratunkowego, udzielili pomocy poszkodowanym, zabezpieczyli teren wypadku, odłączyli akumulatory w obydwóch pojazdach, uprzątali płyny eksploatacyjne za pomocą sorbentu, posprzątali pozostałości po samochodach (szkło, plastik), oraz zakręcili zawór od gazu przy zbiorniku w&samochodzie Opel. Po wszystkich czynnościach jakie policja wykonała można było usunąć dwa pojazdy na pobocze, a osobówkę marki Seat wydobyto z rowu. Policja będzie badała okoliczności tego zdarzenia – na razie nie są znane.

Foto: asp. Szczepan Czemplik

o autorze

Redakcja