W sobotę, 17 października w miejscowości Goliszew doszło do groźnego wypadku drogowego. Samochód osobowy marki Renault uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały zabrane do szpitala przez karetki pogotowia ratunkowego. Strażacy przybyli na miejsce wypadku, aby wydobyć z pojazdu jednego z poszkodowanych musieli użyć sprzętu hydrauliki siłowej.

Dyżurny MSK PSP w Kaliszu po otrzymaniu zgłoszenia o wypadku, na miejsce zadysponował SLRd z JRG 1 w Kaliszu oraz GCBA z OSP Tykadłów, która dojechała na miejsce zdarzenia jako pierwsza.

Jedna osoba poszkodowana została już wydobyta z pojazdu przez załogę pogotowia ratunkowego, aby ewakuować drugiego poszkodowanego strażacy musieli usunąć dach, drzwi oraz słupki pojazdu. Poszkodowany na szczęście nie miał uwięzionych nóg, dlatego wydobywanie ewakuacja go poszła sprawnie i szybko.

Po wykonaniu czynności przez policję strażacy usunęli pozostałości po zdarzeniu.

Działania trwały ok. dwie godziny.

W akcji udział wzięły:

  • GCBA 6/32 – Jelcz 004 – OSP Tykadłów (KSRG),
  • SLRd (1/2,5) – Iveco Turbo Daily – JRG 1 Kalisz

oraz

  • trzy radiowozy policji,
  • dwie załogi pogotowia ratunkowego .

Droga łącząca miejscowości Goliszew z Garzewem była nieprzejezdna. Policja ustala co było przyczyną wypadku. Był to kolejny groźny wypadek na terenie gminy Żelazków w tym miesiącu. Ostatnio m.in. w miejscowości Witoldów zginął 24-letni chłopak, o czym pisaliśmy.

Foto i opis: Wojciech Śniegula

o autorze

Redakcja