W dniu 19 kwietnia br., około godzin popołudniowych, dyspozytor z MSK w Koninie otrzymał zgłoszenie o bardzo groźnym wypadku drogowym, w miejscowości Osiecza, na trasie Konin – Rzgów. W sumie dziewięć osób jest poszkodowanych,w tym również dziecko.

Na miejsce zdarzenia przybył zastęp ratownictwa drogowego z JRG 2 w Koninie, oraz dwie jednostki OSP z terenu gminy Rzgów.

[galeria=3,prawa]Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażaków, ujrzeli trzy rozbite samochody, w tym jeden leżący na dachu skarpy nasypu. Służby ratownicze od razu wzięły się do bardzo szybkiej pomocy i ewakuacji osób z pojazdu. Ewakuowano w sumie trzy osoby z pojazdu leżącego na dachu. Jednak, aby wydostać poszkodowanego użyto narzędzi hydraulicznych.

[galeria=4,lewa]Oprócz tych działań, strażacy musieli zabezpieczyć teren działania, odłączyć akumulatory w trzech samochodach osobowych, oraz uprzątnąć płyny eksploatacyjne za pomocą sorbentu. Kilku strażaków, zgarnęło szkło i plastikowe elementy pojazdów z drogi. Na samym końcu uszkodzone samochody usunięto z drogi.

Wszystkie osoby biorące udział w tym bardzo groźnym wypadku, trafiły do szpitala, jednak ich życiu nic nie zagraża.

Foto: KW PSP Poznań

o autorze

Redakcja