Jedna ranna osoba i rozbite auto – to efekt wypadku, do którego doszło w niedzielę 14 kwietnia w miejscowości Polskie Olędry.

Kilka minut po godzinie dziewiętnastej dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie otrzymał informację o aucie osobowym, które uderzyło w przydrożne drzewo.

Ze zgłoszenia wynikało, że w środku rozbitego samochodu znajduje się poszkodowana osoba, do której dostęp jest utrudniony. Na miejsce tego zdarzenia zadysponowane zostały zastępy ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo – Gaśnicze w Pleszewie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrzycy oraz z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Jarocinie i Ochotniczej Straży Pożarnej w Golinie. Pierwsze przybyłe na miejsce zdarzenia jednostki potwierdziły informację, że w mocno zniszczonym pojeździe znajduje się jedna osoba. Za pomocą specjalistycznego sprzętu hydraulicznego strażacy wykonali dostęp do poszkodowanego mężczyzny, ewakuowali go ze zniszczonego pojazdu i przekazali przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Dalsze działania straży pożarnej polegały na zneutralizowaniu i usunięciu wyciekających z rozbitego samochodu płynów eksploatacyjnych – poinformowała Komenda Powiatowa PSP w Pleszewie.

Foto.  st. sekc. Maciej Dajczak

 

o autorze

Redakcja/Łukasz