Nieuwaga kierowcy Mercedesa była przyczyną kolizji do której doszło na ulicy generała Stefana Pruszyńskiego w Grudziądzu. Niezbędna okazała się interwencja straży pożarnej.

W dniu 12 kwietnia 2012 roku około godziny 10.52 jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 w Grudziądzu został zadysponowany do kolizji. Po przyjeździe na miejsce strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia wyłączając jeden pas jezdni z ruchu w celu posprzątania płynów eksploatacyjnych wyciekłych z pojazdów. W tym czasie ruch odbywał się wahadłowo. Działania zakończono około godziny 11.11. Pomoc pogotowia nie była konieczna gdyż żadna z osób uczestniczących w zdarzeniu nie odniosła obrażeń.

Kolizja była typowym najechaniem na tył poprzedzającego pojazdu. Kierujący mercedesem nie zachował należytej ostrożności i uderzył w tył Daewoo Tico, które przepchnięte uderzyło w stojącą Skodę Octawię. Osoba kierująca Skodą zatrzymała się za prawidłowo skręcającym w lewo pojazdem. W wyniku stłuczki największe zniszczenia odniósł pojazd sprawcy i Tico. Natomiast na Skodzie nie było większych uszkodzeń. Sprawca został ukarany przez policję mandatem w kwocie 300 zł i otrzymał 6 punktów karnych.

Siły i środki:

  • Renault Midlum 240 DXI – 441[C]22 z JRG nr 1 Grudziądz,
  • dwa motocykle policji.

&

Tekst i zdjęcia: Piotr Strzałek.

o autorze

Redakcja