W dniu 5 maja 2011 roku w KM PSP w Grudziądzu odbyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka.

O godzinie 8.30 rozpoczęła się msza święta w znajdującym się nieopodal strażnicy kościele p.w. Niepokalanego Serca NMP. Następnie zebrani wraz z kompanią reprezentacyjną udali się na plac KM PSP w Grudziądzu przy ulicy Piłsudskiego.

Druga część uroczystości rozpoczęła się około godziny 10.00. Po przedstawieniu krótkiej historii powstania i działalności grudziądzkiej straży pożarnej oraz wymienieniu większych akcji ratowniczo – gaśniczych z ostatnich dwunastu miesięcy tradycyjnie miało miejsce wręczenie odznaczeń i awansów.

Prezydium Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej przyznało:

  • Złoty Znak Związku st. bryg. Konradowi Przybylakowi;
  • Medal honorowy im. Bolesława Chomicza druhnie Hannie Szumotalskiej.

&

Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP przyznało Złoty, Srebrny i Brązowy Medal Za Zasługi dla Pożarnictwa łącznie 13 osobom.

Podczas uroczystości awanse na wyższe stopnie służbowe otrzymało 14 strażaków. Na szczególną uwagę zasłużył asp. Tomasz Zdrojewski który otrzymał awans na Młodszego Kapitana.

W uroczystości udział wzięli m.in.: z-ca Komendanta Wojewódzkiego PSP w Toruniu bryg. Krzysztof Michałowski, Komendant Miejski PSP w Grudziądzu st. bryg. Konrad Przybylak, z-ca Komendanta Miejskiego PSP w Grudziądzu st. bryg. Leszek Głowacki, Prezydent Grudziądza Robert Malinowski, &Poseł Marzenna Drab, Poseł Janusz Dzięcioł, Radny Sejmiku Województwa Kujawsko – Pomorskiego Tomasz Szymański, Starosta Grudziądzki Marek Szczepanowski, zaproszeni burmistrzowie i wójtowie gmin sąsiednich oraz przedstawiciele innych służb współpracujących na co dzień z PSP.

Tekst i zdjęcia: Piotr Strzałek.

o autorze

Redakcja