Grudziądz: Ostatnia droga Pawła Chyły

Dzisiaj w Grudziądzu odbył się pogrzeb Pawła Chyły, strażaka Komendy Miejskiej PSP w Grudziądzu, który zmarł nagle w środę.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się od Mszy Świętej w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP. Następnie zmarłego odprowadzono na miejsce wiecznego spoczynku na Cmentarzu Farnym.

Paweł Chyła służbę w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu rozpoczął w 2007 r., w latach 2010-2013 r. zajmował stanowisko młodszego ratownika kierowcy, a od 2013 r. jako dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Grudziądzu. 

W środę 21 września nieco ponad godzinę przed końcem służby Paweł Chyła zasłabł, pomocy natychmiast udzielili mu strażacy z jednostki, następnie trafił do szpitala, gdzie pomimo starań lekarzy zmarł. Miał 36 lat. Zostawił żonę i małą córeczkę.

Został pośmiertnie awansowany na stopień starszego ogniomistrza i odznaczony złotym medalem “Za Zasługi dla Pożarnictwa”.

Strażaka żegnała rodzina, przyjaciele i znajomi. W uroczystości udział wzięli również m.in.: Komendant Główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak, Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jacek Kaczmarek, kierownictwo i strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Grudziądzu. Obecne były poczty sztandarowe komend PSP z województwa kujawsko-pomorskiego i jednostek OSP oraz Kompania Honorowa Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu.

Foto. KG PSP

Exit mobile version