W poniedziałkowe popołudnie 9 maja 2011 roku około godziny 14.15 dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej numer 1 w Grudziądzu zostały zadysponowane do wypadku z udziałem pojazdu ciężarowego i osobowego.

Wypadek wydarzył się na ulicy Toruńskiej przy wjeździe na teren budowy galerii handlowej Alfa. Po przyjeździe na miejsce strażacy zastali uszkodzony samochód osobowy VW i ciężarowy MAN z naczepą wypełnioną piachem. Wewnątrz volkswagena znajdował się kierujący i pasażerka wymagający opieki lekarskiej. Natomiast kierowca ciężarówki nie odniósł obrażeń. Do chwili przyjazdu pogotowia strażacy udzielali pomocy poszkodowanym z których jedna osoba uskarżała się na ból kręgosłupa i kończyn dolnych. Pogotowie zabrało rannych na obserwację do szpitala. W tym samym czasie strażacy zabezpieczali miejsce zdarzenia. W wyniku wypadku zablokowany został ruch linii tramwajowej numer 2 w obydwu kierunkach gdyż część naczepy znajdowała się na torowisku. Około godziny 14.57 dowódca akcji podjął decyzje o odesłaniu do bazy jednego zastępu – Renault Midluma. Po wykonaniu przez policję czynności dokumentalnych i dochodzeniowych kierowca ciężarówki pojechał na budowę. Tym samym, około godziny 15.17 ruch tramwajów został przywrócony.

Według relacji świadków obydwa pojazdy jechały w kierunku ulicy Chełmińskiej. Kierowca MAN-a chcąc skręcić w prawo na budowę wykonał większy łuk aby zmieścić się w bramie wjazdowej. W tym czasie kierujący VW wyprzedzał go z jego prawej strony i doszło do zderzenia. Po uderzeniu przez ciężarówkę samochód osobowy wpadł na słup i odbił się od niego zatrzymując kilka metrów dalej. Szczegóły dotyczące niniejszego zdarzenia ustali policyjne dochodzenie.

Siły i środki:

  • Renault Midlum 240 DXI – 441[C]22 z JRG nr 1 Grudziądz,
  • Renault Mascott 150 DXI – 441[C]40 z JRG nr 1 Grudziądz,
  • Pogotowie ratunkowe VW Crafter TDI,
  • dwa radiowozy Policji – KIA oraz Renault.

Tekst i zdjęcia: Piotr Strzałek.

o autorze

Redakcja