W przedświąteczną sobotę 22 grudnia 2012 roku około godziny 14.10 doszło do zderzenia dwóch Volkswagenów, w skutek czego niezbędna była interwencja służb ratowniczych.

Na ulicę Chełmińską (w okolicy skrzyżowania z ulicą Narutowicza) jako pierwsze alarmowo przybyło pogotowie ratunkowe. Chwilę później dojechała policja i jeden zastęp zadysponowany z grudziądzkiej dwójki. Po przyjeździe na miejsce strażacy zastali dwa rozbite pojazdy. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia pachołkami i odłączeniu akumulatora w Golfie strażacy zneutralizowali sorbentem wyciekłe z niniejszego pojazdu płyny eksploatacyjne. W tym samym czasie pogotowie zabrało do szpitala osobę kierującą VW Polo.

Do zdarzenia doszło przed przejściem dla pieszych. Kierujący VW Golfem nie zachował należytej ostrożności i odstępu od poprzedzającego pojazdu co doprowadziło do uderzenia w tył VW Polo. Po uderzeniu oba pojazdy znalazły się za przejściem dla pieszych. Wypadek nie utrudnił podróży pasażerom tramwajów.

Po wykonaniu czynności przez policję strażacy przystąpili do zepchnięcia pojazdów na pobocze i posprzątali jezdnię. Działania zakończono o godzinie. 15.18.

Siły i środki:

  • Renault Midliner M210 GBA 2/30 442[C]21 JRG 2 Grudziądz,

oraz

  • Policja – Skoda,
  • Pogotowie ratunkowe – Volkswagen.

&

Tekst i zdjęcia: Piotr Strzałek.

o autorze

Redakcja