Nieformalna grupa ‘Mundur na rowerze’ zrzeszająca ponad 860 członków w tym roku ponowie zorganizuje rowerową sztafetę. Tym razem celem jest zebranie środków na leczenie dwóch funkcjonariuszy.

W 2018 roku chcemy zorganizować podobną imprezę jak w ubiegłym roku. Ponownie chcemy wspólnymi siłami przemierzyć Polskę by nieść pomoc naszym kolegom i koleżankom – mówią organizatorzy.

Grupa jednogłośnie zdecydowała, że w tym roku będzie zbierać środki na leczenie i rehabilitację asp. sztab. Arkadiusza Dąbrowskiego z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 w Łodzi i st. sierż. Marcina Miniaka, policjanta Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Obaj zostali ranni w wybuchu materiałów pirotechnicznych w mieszkaniu na łódzkich Bałutach. Do zdarzenia doszło pod koniec 2017 roku.

Sztafetowy rajd dookoła Polski „MNR2018 – Mundurowi Mundurowym” wystartuje w pierwszej połowie maja w Białymstoku, meta znajdować się będzie w Łodzi. Sztafeta to akcja ‘OD MIASTA DO MIASTA’, czyli uczestnicy po przejechaniu trasy mierzącej od 10 do 100 kilometrów w wyznaczonym mieście będą przekazywać sobie symboliczne bransolety. Rekord organizacyjny do pobicia to 371 uczestników, 85 miast i 4289,11 km.

 

Zachęcamy wszystkich strażaków od udziału w akcji! Polski Serwis Pożarniczy – Remiza.pl objął akcję patronatem. 

Więcej informacji znajdziecie tutaj:

www.facebook.com/groups/1969699716644498/ – link do nieformalnej grupy MNR na Facebooku, dzięki wpisaniu się do grupy członkowie są na bieżąco z informacjami organizacyjnymi, które nie są publikowane na stronie www.
www.facebook.com/mundurnarowerze/ – strona grupy na Facebooku
www.mundurnarowerze.pl – oficjalna strona grupy
www.mundurnarowerze.pl/zgloszenie/ – link do strony z formularzem zgłoszeniowym uczestnictwa w akcji (nieobowiązkowy ale ułatwi komunikację między uczestnikami, a organizatorami).
www.mundurnarowerze.pl/zgloszone-miasta-na-trasie-mnr-2018/ – lista zgłoszonych do akcji miast sporządzona na podstawie deklaracji zgłoszonych uczestników.

o autorze

Redakcja/Łukasz