Grupy specjalistyczne ćwiczyły na budowie S5

W dniach 26-28 lutego na terenie budowy drogi ekspresowej S5 przeprowadzone zostały ćwiczenia specjalistycznych grup PSP województwa kujawsko-pomorskiego.

W ćwiczenia udział wzięły siły i środki Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej ‘CHEŁMŻA’ i Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego ‘TORUŃ’ działającej na bazie JRG 1 Toruń i JRG Świecie oraz JRG 3 Toruń z kontenerem technicznym.

Budynek znajdujący się w miejscowości Święte w powiecie świeckim, przeznaczony do wyburzenia został wykorzystany przez strażaków do wspólnych działań w trakcie, których ćwiczono m. in.: rozpoznanie miejsce zdarzenia oraz jego otoczenia, ocenę stanu konstrukcji ze szczególnym uwzględnieniem jej stabilności, naprężeń i zagrożeń wtórnych, zabezpieczanie konstrukcji w zakresie niezbędnym dla bezpieczeństwa ratowników prowadzących działania ratownicze i dla ewakuacji poszkodowanych z wykorzystaniem posiadanego sprzętu i wykonywanie dostępu do poszkodowanych poprzez wykonanie dojść i przebić, z zastosowaniem sprzętu ratowniczego.

Foto. KP PSP Świecie

Exit mobile version