Jedna z najlepszych dynamicznych gier w której możemy wcielić się w dyspozytora służb ratowniczych, a zarazem działać czynnie w różnorodnych zdarzeniach może doczekać się kolejnej, piątej odsłony. Jak na razie opierać się możemy opierać jedynie na informacjach, które podają internetowe media gier komputerowych oraz na zapewnieniach Deep Silver i Quadriga Games – które przejęły pałeczkę od firmy Sixteen tons entertainment.

Najnowsza wersja popularnej gry strategicznej przenoszącej nas do centrum koordynacji służb ratowniczych będzie nosiła nazwę Emergency 2012 &- Świat nad krawędzią. Możliwe jest, iż tytuł odnosi się do głośnego tematu jakim jest przewidywany koniec świata w 2012 roku. Jak i pozostałe części również Emergency 2012 powstaje w Poczdamie – Babelsbergu pod kierownictwem Ralpha Stocka.

Nowa odsłona serii dostępna będzie na PC w czwartym kwartale 2010 roku.&Ralph Stock, kierownik, dyrektor zespołu programistów z Quadriga Games i twórca serii Emergency, mówi:

– z nową wersją Emergency stwarzamy nowe trendy i otwieramy nowe perspektywy. W firmie Deep Silver znaleźliśmy skutecznego partnera na cele komercyjne oraz marketingowe. W tej konstelacji Quadriga Games może zaprezentować swoje mocne strony jako programista gier. Emergency jest znaną marką z gronem wiernych fanów, wyróżniającą się poprzez udany miks ze strategii czasu teraźniejszego i symulacji działań grup ratownictwa. Dlatego cieszymy się bardzo, że Emergency 2012 pojawi się właśnie u nas – dodaje Georg Larch, Dyrektor ds. Międzynawowego marketingu w Deep Silver.

Prace nad najnowszą odsłoną Emergency na PC już się rozpoczęły, pojawienie się na rynku planowane jest na ostatni kwartał 2010 roku. Deep Silver opublikuje tytuł Emergency 2012 w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Hiszpanii, krajach Skandynawii jak i innych krajach europejskich.

o autorze

Redakcja