19 października odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowej siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gryficach w woj. zachodniopomorskim.

W uroczystości wziął udział minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński oraz komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Leszek Suski.

Według Komendy Głównej PSP nowa siedziba gryfickich strażaków powstanie do 2020 roku. Będzie to budynek o powierzchni użytkowej ponad 1 300 m2, w jego skład wejdą obiekty dla jednostki ratowniczo-gaśniczej, pomieszczenia gospodarcze, część przeznaczona dla powiatowych struktur zarządzania kryzysowego, wspinalnia i bieżnia przeznaczone do szkolenia strażaków. Wartość inwestycji to prawie 13 milionów złotych.

W roku 2018 komenda powiatowa PSP w Gryficach otrzymała 2 mln zł na kontynuację projektu i realizuje etap, który zakłada budowę siedziby oraz jednostki ratowniczo-gaśniczej. Ponadto na realizację inwestycji w ramach Programu Modernizacji zostały przesunięte dodatkowe środki w wysokości 2 mln 700 tys. zł.

Foto. MSWiA

o autorze

Redakcja/Łukasz