Wczoraj na terenie powiatu bolesławieckiego wystąpiły gwałtowne burze z obfitymi opadami deszczu i gradu. Strażacy interweniowali ponad 180 razy. 

Opady deszczu i silny wiatr przyczyniły się do powstania trzech kolizji drogowych na autostradzie A4, ok. 10 przewróconych drzew na drogi, a także licznych zalań i podtopień w budynkach użyteczności publicznej, handlowych, mieszkalnych i gospodarczych. Napływająca woda przy ul. Wesołej w Bolesławcu spowodowała również zalanie garaży i pomieszczeń piwnicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Prowadzone działania ratownicze wspólnie przez jednostki PSP i OSP polegały głównie na pompowaniu wody,  usuwaniu drzew z dróg i zabezpieczaniu mienia przed zalaniem – informuje Komenda Powiatowa PSP w Bolesławcu.

Do godziny 7 rano 11 maja straż pożarna w Bolesławcu odnotowała 183 interwencje. W kulminacyjnym momencie (od godz. 15 do 22) zgłoszenia z numerów alarmowych oraz dysponowanie jednostek do interwencji prowadziło jednocześnie trzech Dyżurnych Operacyjnych Stanowiska Kierowania.

W działaniach udział brały zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Bolesławca, Zgorzelca i Legnicy, oraz jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych powiatów bolesławieckiego, legnickiego, lwóweckiego, złotoryjskiego i zgorzeleckiego. Razem w akcji zaangażowanych było ponad 40 pojazdów i około 170 strażaków.

Niestety podczas prowadzenia dużej  ilości interwencji odnotowano też jedną kolizję wozu strażackiego. Więcej TUTAJ

Foto. KP PSP Bolesławiec

 

o autorze

Redakcja/Łukasz