Honorowa Wspinaczka 11 września. W rocznicę zamachów na Nowy Jork

foto. PSP

Po raz trzeci z rzędu Fundacja cfbt.pl organizuje w całym kraju akcję “Honorowa Wspinaczka 11 września” nagłaśniając wyzwania profilaktyki nowotworowej i zdrowia psychicznego strażaków.

W tym dniu strażacy w wielu miejscach w kraju wezmą udział we wspinaniu się na schody w pełnym wyposażeniu strażackim. Data 11 września jest symboliczna dla strażaków na całym świecie. Tego dnia w roku 2001 w zamachu na wieże World Trade Center zginęło jednocześnie 343 strażaków, w tym 3 strażaków polskiego pochodzenia. To  największa liczba strażaków, jaka zginęła jednocześnie w całej historii ludzkości. Niosąc pomoc bliźniemu nawet w obliczu zagrożenia własnego życia, ci dzielni ludzie ponieśli najwyższą ofiarę.

W dwudziestą rocznicę tych tragicznych wydarzeń nasza fundacja zorganizowała spontaniczną akcję wspinaczki na schody, chcąc uczcić pamięć wszystkich poległych strażaków na świecie. Nasze z pozoru lokalne wydarzenie rozrosło się a liczni strażacy z własnej inicjatywy dołączyli do nas wspinali się w kilkunastu miejscach w Polsce. Okazało się, że jest wielu strażaków, którzy również mają potrzebę serca, aby uczcić pamięć poległych koleżanek i kolegów. Nie mamy wątpliwości, że ważnym aspektem tego był udzielony przez Komendanta Głównego PSP patronat honorowy, przez co jesteśmy zaszczyceni mogąc realizować naszą akcję ponownie pod patronatem honorowym Komendanta Głównego PSP! Strażacy PSP i OSP zarejestrowali się w 31 lokalizacjach i razem – wspinając się w górę i schodząc w dół – przeszli ponad milion schodów, od wybrzeży Morza Bałtyckiego po szczyty polskich gór! W tym roku podczas wspinaczki Fundacja cfbt.pl® planuje ponownie zorganizować zbiórkę pieniężną, aby zorganizować szkolenia z zakresu profilaktyki nowotworowej oraz zdrowia psychicznego strażaków – informuje Fundacja.

Aby zorganizować akcję „Honorowa Wspinaczka 11 września” u siebie lub dołączyć do akcji, która jest organizowana, należy skontaktować się z Fundacją cfbt.pl® drogą mailową pod adresem info@cfbt.pl. Ze względu na duże zainteresowanie akcją uprzejmie prosimy o cierpliwość – Fundacja odpowie na każdą wiadomość. Zależnie od sytuacji osobom kontaktującym się przekazana zostanie instrukcja jak zorganizować akcję lub kontakt do osoby koordynującej akcję w danym miejscu.

Krajowym koordynatorem akcji jest Szymon Kokot.
Kontakt:
 szymon@cfbt.pl.

Potrzebne informacje:
– dokładne miejsce wspinaczki,
– planowana godzina wspinaczki w dniu 11 września 2023 r.,
– dane kontaktowe do lokalnego koordynatora akcji (imię i nazwisko, numer telefonu, adres e-mail),
– po zakończeniu wspinaczki – dane na temat wydarzenia: liczba osób, ile schodów zostało pokonanych łącznie przez wszystkie osoby,
– koniecznie zaplanujcie zrobienie zdjęć i filmów pokazujących Wasz wysiłek – wykorzystamy je do promowania naszej akcji!

Exit mobile version