W Hrubieszowie (województwo lubelskie) na ulicy Cichej doszło do pożaru dwóch budynków mieszkalnych, bez dachu nad głową zostało 17 osób.

Informacja o pożarze do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Hrubieszowie wpłynęła 2 maja około godziny 1:50, na miejsce zadysponowano zastępy z Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej.

&Po dotarciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów gaśniczych ustalono, że płoną dwa drewniane budynki mieszkalne.&Ogień obejmował poddasza obu budynków oraz pomieszczenie gospodarcze. Strażacy podali cztery prądy wody w natarciu na palące się poddasza oraz dwa prądy w obronie budynku znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie. Jednocześnie strażacy w aparatach ochrony dróg oddechowych przeszukali palące się pomieszczenia by upewnić się czy w pomieszczeniach nikt nie pozostał. Po przybyciu kolejnych zastępów gaśniczych sukcesywnie podawano kolejne prądy wody. Ze względu na utrudniony dostęp na miejsce pożaru zadysponowano podnośnik hydrauliczny, za pomocą, którego z góry gaszono palące się poddasza.

Ze względu na duże zapotrzebowanie w wodę do celów gaśniczych, strażacy oprócz korzystania z hydrantów, przeprowadzili dowożenie wody ze zbiornika p-poż mieszczącego się na terenie jednostki ratowniczo-gaśniczej. Na czas prowadzonej akcji Zakład Energetyczny na polecenie kierującego działaniami odciął prąd na całej ulicy.

Pożar prawdopodobnie powstał w drewnianym budynku gospodarczym, w którym przechowywany był opał. &Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Policja. Straty wstępnie oszacowano na 800 tyś. zł, uratowano mienie o wartości 350 tyś. zł.

Dyżurny Policji i Urząd Miasta zorganizowali pogorzelcom tymczasowe lokum. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przejął dalszą opiekę nad poszkodowanymi i zabezpieczył im najpotrzebniejsze rzeczy.

Źródło: KP PSP Hrubieszów

o autorze

Redakcja