Radiotelefon Hytera PD755 powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie użytkowników na model wyposażony w uproszczoną klawiaturę i wyświetlacz. Zachowuje on przy tym pozostałe cechy jak znany już PD785.

Standard DMR jest najczęściej wybieranym standardem cyfryzacji sieci radiowych Europie. Na polskim rynku został wybrany przez służby bezpieczeństwa publicznego (m.in. Straż Pożarna, Policja, Straż Graniczna) i z sukcesem zastępuje dotychczas używane analogowe urządzenia. Radiotelefony w tym standardzie są także używane w Służbie Więziennej.

Standard DMR (Digital Mobile Radio), opracowany przez Europejski Instytut Norm Telekomunikacyjnych (ETSI) powstał jako odpowiedź na coraz większe zapotrzebowanie na cyfrowe systemy łączności. Podobnie jak istniejące konwencjonalne systemy analogowe pracuje on w paśmie VHF lub UHF, co umożliwia wykorzystanie aktualnie używanej infrastruktury (anteny, zasilacze itp.).

Wszystkie urządzenia produkowane zgodnie ze standardem DMR oprócz pracy w trybie cyfrowym umożliwiają także pracę w trybie analogowym  co umożliwia sukcesywną wymianę sprzętu. W przypadku Hytery, w trybie analogowym wspierane są wszystkie funkcje włącznie z sygnalizacją 5-Tonową co zapewnia pełną kompatybilność ze sprzętem innych producentów używanym w sieciach łączności PSP.

Radiotelefon wyposażony jest w:

  • Duży, kolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej 1.8″, zapewniający doskonałą czytelność także w pełnym słońcu i łatwość poruszania się po menu (dostępny j. polski). Natężenie podświetlenia jest w pełni regulowane przez użytkownika.
  • 5 programowalnych przycisków (w tym dedykowany alarmowy w jaskrawym, pomarańczowym kolorze). Radiotelefon umożliwia zaprogramowanie do 1.024 kanałów (cyfrowych i analogowych) z podziałem na 64 strefy, co ułatwia nawigację w przypadku dużej obsady kanałowej.bok1
  • Charakterystyczną cechą radiotelefonów marki Hytera jest centralne umiejscowienie anteny co poprawia parametry pracy anteny radiowej jak i GPS.
  • Pokrętła głośności i zmiany kanałów radiotelefonu są odsunięte od siebie – w ten sposób zmniejsza się ryzyko pomyłki podczas obsługi w rękawicach lub w warunkach słabego oświetlenia.pokretla
  • Wbudowany głośnik o wysokiej mocy zapewnia wystarczającą słyszalność w hałaśliwym otoczeniu. Radiotelefon posiada szereg dodatkowych funkcji jak w pełni konfigurowalny alarm wibracyjny, głosowa informacja o wybranym kanale, moduł Mandown i bezruchu, funkcja samotny pracownik (Lone Worker) oraz GPS (wersje PD755G).
  • Radiotelefon zapewnia długi czas pracy na standardowo dostarczanym akumulatorze o pojemności 2.000mAh w technologii Li-Ion – 11 godzin w trybie analogowym i 13,5 godziny w trybie cyfrowym. Opcjonalnie dostępne są także akumulatory o pojemności 2.500mAh oraz 3.000mAh.
  • Boczne złącze akcesoryjne umożliwia podpięcie dodatkowych urządzeń takich jak mikrofonogłośniki z IP67 podhełmowe zestawy audio czy laryngofony.

rtost
Radiotelefony Hytera PD755, tak jak inne modele z serii PD7, są zgodne z normą IP67 co zapewnia pełną odporność na pył i wodę (zanurzenie na głębokość do 1.5m przez czas 30 minut). Urządzenie jest także odporne na upadki i wibracje zgodnie z rygorystyczną normą US Army MIL-STD 810C/D/E/F/G.

Radiotelefony Hytera PD755 są do nabycia w najpopularniejszych sklepach z wyposażeniem dla Straży oraz u Autoryzowanych Partnerów firmy RTcom.

o autorze

Redakcja