Nauka oraz doskonalenie posiadanej wiedzy w dziedzinie ratownictwa, gdzie liczy się ludzkie życie, to rzecz nieodzowna. „I Ogólnopolskie Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym oraz Drogowym” podmiotów tworzących i wspierających KSRG to kolejna okazja na powtórzenie oraz przyswojenie wiedzy z zakresu ratownictwa.

W dniach od 6 do 9 marca 2014 roku w Nadarzynie trwać będą manewry pod nazwą – Nadarzyn 2014. Organizatorem mistrzostw jest doświadczona w organizowaniu tego typu imprez Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Nadarzynie.

Mamy przyjemność poinformować, iż Polski Serwis Pożarniczy – Remiza.com.pl objął patronatem medialnym to wydarzenie. Dzięki temu na bieżąco będziemy relacjonować przebieg manewrów.

„I Ogólnopolskie Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym oraz Drogowym – Nadarzyn 2014” będą składały się z różnych założeń stworzonych przez organizatorów. Począwszy od zadań typowo medycznych do takich, gdzie trzeba będzie wykorzystać sprzęt ratownictwa technicznego.

Konkurencje będą prowadzone zarówno w dzień jak i w nocy. Pierwszego dnia odbędzie się tzw. „panel naukowy” podczas którego uczestnicy zapoznają się z nowoczesnym, specjalistycznym sprzętem, a także będą mieli możliwość poznania nowych wytycznych oraz najnowszych technik w dziedzinie ratownictwa.

Na zakończenie manewrów uczestnicy przejadą przez miasto paradą. Po powrocie nastąpi omówienie przebiegu zadań w wykonaniu poszczególnych grup uczestników. Oficjalne zakończenie mistrzostw nastąpi trzeciego dnia ich trwania. Na uroczystym apelu ogłoszone zostają wyniki oraz odbędzie się wręczanie nagród.

Program

Formularz zgłoszeniowy&

Regulamin

o autorze

Redakcja