W ostatni weekend w Starej Miłosnej pod Warszawą odbył się pierwszy (oficjalny) ZLOT Forumowiczów www.strazak.pl. W spotkaniu wzięło udział kilkunastu najbardziej aktywnych forumowiczów najpopularniejszego forum strażackiego polskiego internetu.

Współorganizatorem spotkania, jako sponsor, była SCANIA POLSKA. Prezentację i wykład na temat na temat rozwiązań technicznych pojazdów strażackich zabudowywanych na podwoziach SCANIA przedstawił przedstawiciel firmy Arek Miąsek.

W zlocie udział wzięli prekursorzy na terenie Polski technik „ratowania strażaków przez strażaków” czyli tzw „Grup Szybkiego Reagowania” (Rapid Intervation Team). Dh dr.inż.Witold Nocoń z OSP Przyszowice i kpt.mgr inż Szymon Kokot-Góra z KWPSP w Olsztynie (de facto czołowe indywidualności forum) przeprowadzili wykład, prezentację i pokaz dotyczący technik ratowania strażaków przez strażaków w obliczu jakichkolwiek „kłopotów” w trakcie działań prowadzonych przy pożarach wewnętrznych.

Jak można się dowiedzieć z relacji na samym forum, uczestniczy bardzo sobie chwalą tegoroczną, pierwszą edycję. Nieoficjalnie wiadomo, że we wrześniu możemy się spodziewać drugiego zlotu z większą liczbą uczestników. Mam nadzieję, że i mnie uda się razem pogawędzić godzinami i poćwiczyć z użytkownikami tego największego forum, kolegami z którymi na codzien dyskutujemy na temat naszej pasji, służby, pracy.

o autorze

Redakcja